top of page

25. ULUSAL BİYOLOJİ KONGRESİ

25. Ulusal Biyoloji Kongresi

25. Ulusal Biyoloji Kongresi 10-13 Kasım 2020 tarihleri arasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde Nevşehir’de yapılması planlanmaktadır.

Değerli Hocalarım ve Sevgili Katılımcılar,

Biyoloji Camiasının bir araya gelerek, akademik paylaşımın yanı sıra fikir alışverişlerinin yapılmasına, işbirliklerinin kurulması/geliştirilmesine, farklı ekollerin ve nesillerin bir araya gelmesine vesile olan Ulusal Biyoloji Kongrelerinin hepimizin meslek hayatında önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Bildiğiniz gibi 24. Ulusal Biyoloji Kongresi Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde 2018 yılında gerçekleştirilmiştir. 25. Ulusal Biyoloji Kongresi 10-13 Kasım 2020 tarihleri arasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde Nevşehir’de yapılması planlanmaktadır.

Dünya var olduğundan bu yana günümüzde olduğu kadar, insanoğlunun yaratmış olduğu yıkıcı sorunlarla karşı karşıya kalmamıştır. Bu sorunlara bir çözüm arayan batılı toplumlar çıkışın anahtarının biyolojide ve biyologlarda olduğunu fark etmişlerdir. Ülkemizde bu durumun değiştirilmesi için gerekli adımları atmanın zamanının geldiğini düşünmekteyiz.

Çok büyük bir katılım sağlayarak dipten gelen bir dalga ile Biyologların meslek yasasının TBMM gündemine getirilmesi ve kabul edilmesini sağlayarak bu değişimi başlatabiliriz düşüncesindeyim.

Kongre boyunca bilimsel çalışmaların sunumunun yanı sıra paneller, kurslar, teknik geziler ve sosyal programlar ile kongrenin verimli geçmesi için zenginleşmesini sağlayacağız. Sizlerin katılım ve katkılarının bize güç vereceğine inanıyoruz. Tüm biyoloji camiasını kongreye katılımı için davet etmek isteriz.

Saygılarımızı sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Dr. Erdoğan ÇİÇEK

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Biyoloji Bölümü

Bio. İhsan SOYTEMİZ

Türkiye Biyologlar Derneği Genel Başkanı


93 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türkiyede biyoloji alanında faliyet gösteren beş dernek içinde bulunduğumuz salgın durumunu göze alarak ve bir araya gelerek Biyologlar İnsiyatifini kurdu. Ülkemizde hızla artış gösteren SARS-COV2

bottom of page